Atléti opäť potešili

Atléti opäť potešili

Uverejnený v Základná škola · Streda 28 Sep 2022
Atléti opäť potešili....
V sobotu – 24.septembra ,sme sa obávali výkonov našich pretekárov na Majstrovstvách kraja v atletike mladšieho žiactva a prípraviek, ktoré tentoraz hostil novo vybudovaný atletický štadión na Banskobystrických Štiavničkách. Chladné jesenné počasie nedávalo nádeje na vysokú výkonnosť. No napriek tomu atléti športových tried potešili nie len medailovými umiestneniami , ale zároveň aj svojimi najhodnotnejšími tohtoročnými výkonmi – 14 osobných rekordov  znamenalo posun  v tohtoročných slovenských tabuľkách.  Jean Pierr sa stal dokonca lídrom vo vrhu guľou. Pocit stáť na stupni víťazov si užilii : Jean Pierre Haque ,v kategórii ml.žiakov – 2 miesto beh na 60m, 2. miesto skok do diaľky a víťazstvo vo vrhu guľou. Lea Pôbišová, v kategórii prípraviek –  k víťazstvu v skoku do výšky pridala 3. miesto v skoku do diaľky a svojim spolužiačkam  -  Lilli Šádekovej, Aničke Majchútovej a Nicol Hudecovej pomohla k zisku striebra v štafete  4x60m. Nika navyše pridala bronz v hode kriketovou loptičkou. K spolužiačkam sa pridal aj Matej Kobela  bronzom v behu na 600m v kategórii prípravkárov.
Radosť z výkonov umocnila aj správa z Hodonína, kde si v tom čase užívala svoj druhý reprezentačný štart Nikina sestra Viktória., Od septembra je už síce žiačkou breznianskeho Gymnázia, ale zúročuje podmienky a podporu našej ZŠ, kde počas hoci krátkeho štúdia, stihla získať aj dva tituly Majsterky Slovenska.  Na medzištátnom stretnutí získala 3.miesto v osobnom rekorde 167 cm.