Uverejnený v Základná škola · Pondelok 26 Sep 2022
Biela pastelka
Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Priložiť ruku k dielu sa rozhodli aj žiaci ZŠ s MŠ Pionierskej 2 v Brezne a to usporiadaním zbierky nielen v priestoroch školy, ale sa pod dozorom pani asistentiek vybrali aj do ulíc nášho mesta. Stretli sa s výbornou odozvou u obyvateľov, mladších i starších spolužiakov. O čom svedčí aj vyzbieraná suma 939,- eur. Sme radi, že v týchto ťažkých časoch nám nie je ľahostajný osud tých, ktorí sa musia s problémami boriť deň čo deň. Veľmi sme hrdí na prístup „našich detí“, aktivistov, ktorí nezaváhali ani chvíľu a nehľadiac na čas sa podieľali na tomto krásnom výsledku. Myšlienky solidarity a nezištnej pomoci sa snáď nikdy nezunujú.
Ďakujeme všetkým.
Zdroj článku: