Uverejnený v Základná škola · Utorok 24 Jan 2023
Deň komplimentov
Všetci občas potrebujeme zažiť príjemný pocit zvláštnosti a dôležitosti. K tomuto pocitu nám často pomôže úprimný kompliment, ktorý vyvolá úsmev na tvári, pomôže človeku nadobudnúť sebavedomie, úctu k sebe, ale aj úctu k druhým. Týmto vyjadrením vyzdvihujeme niečo, čo sa nám na danej osobe páči... Láskavé slová sú ako liečivý dážď. Je možné ich vysloviť ľahko a v priebehu chvíle, no ich ozvena trvá dlho. Mysli na to vždy, keď budeš chcieť hovoriť o sebe, živote aj iných. Rozdávanie komplimentov si vyskúšali dnes aj naši žiaci, ale i učitelia. Tento deň sme začali rozhlasovou reláciou, ktorá nám pripomenula, že máme aj Medzinárodný deň komplimentov a celý deň sa niesol v duchu tejto krásnej akcie.