Uverejnený v Základná škola · Utorok 25 Okt 2022
DOD na Súkromnej spojenej škole ŽP Lopej
V pondelok 24.októbra sme v rámci Dňa otvorených dverí navštívili Súkromnú spojenú školu Železiarní Podbrezová.  Ráno sme mali zraz na železničnej stanici, odkiaľ nás autobus Železiarní Podbrezová odviezol do Lopeja. Čakalo nás tam približne 28 stanovíšť, kde nám učitelia, majstri odbornej výchovy a žiaci súkromných škôl jednotlivých odborov a profilácie, predviedli prácu na rôznych strojoch a zariadeniach používaných pri odbornom výcviku. Zabavili nás  zaujímavými aj vtipnými aktivitami. Vďaka hosťom z UMB z Banskej Bystrice - katedry Informatiky, FMMR TUKE z Košíc, ŽP Výskumno-vývojového centra s.r.o. a ŽP Informatiky s.r.o. sme mohli nahliadnuť do dospeláckych tém a možno aj do svojej budúcnosti. Vyskúšali sme si virtuálnu realitu, vlastný herný ovládač, či umelú inteligenciu.
Ďakujeme učiteľom a žiakom strednej školy v Lopeji, že si pre nás pripravili takýto príjemný DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ.

Žiaci 9. ročníka