Uverejnený v Základná škola · Streda 28 Sep 2022
Európsky deň jazykov - 26.9.
Európsky deň jazykov bol vyhlásený v roku 2001 a je organizovaný Radou Európy a Európskou komisiou. Deň je oslavou jazykovej rôznorodosti členských krajín, ktoré tvoria súčasť bohatého kultúrneho dedičstva a tradícií.
My sme tiež dali priestor angličtine a iným jazykom. Pracovali sme na stránke: https://edl.ecml.at/.../1455/language/sk-SK/Default.aspx. Cestovali sme s Lary naprieč Európou, vypočuli sme si frázy: ahoj, ďakujem, ako sa máš, áno/nie v rôznych jazykoch, priraďovali sme názov jazyka v angličtine k jeho krajine a zástave, vypĺňali osemsmerovku a podľa fotiek a rôzneho popisu na každej z nich, sme sa snažili identifikovať krajinu. Perfektná zábava na celú vyučovaciu hodinu aj popoludňajší program. Odporúčame !!!
A prečo sa učiť jazyky?

• hovoriť s priateľmi a rodinou
  • nadviazať nové priateľstvá
  • porozumieť inej kultúre