Lyžiarsky výcvik v MŠ

Lyžiarsky výcvik v MŠ

Uverejnený v Materské školy · Pondelok 27 Feb 2023
Materské školy zorganizovali od 13. – 17. 2. 2023 týždenný kurz lyžovania v stredisku Mýto pod Ďumbierom v detskom lyžiarskom areáli s malou zjazdovkou, eskalátorom a detskými vlekmi pod vedením odborných inštruktorov lyžiarskej školy Berg.

Prvý deň sa snažili deti samé i s pomocou obuť, vyzuť, zapínať a rozopínať  lyžiarky. Pripevniť, odopnúť, nosiť a ukladať lyže.
Postupne ovládali správnu techniku chôdze na lyžiach bez palíc po rovine a krátky presun z nižšieho miesta na vyššie položené miesto. Robili obraty  s odvratom a prívratom. Neskôr si utvárali základy lyžovania. Naučili sa ovládať chôdzu sklzom po rovine, jednoduchý zjazd s prenášaním váhy z jednej nohy na druhú, zastavovať pádom (sedom vbok vedľa lyží) i brzdením pluhom. Keď si  nacvičili oblúky a jazdu v ľahkom, mierne členitom teréne, svoje zručnosti predviedli na záverečných pretekoch.
Zdroj článku: