Mesačná téma v materskej škole: Záchranárske zložky polícia

Mesačná téma v materskej škole: Záchranárske zložky polícia

Uverejnený v Materské školy · Streda 22 Feb 2023
"150,158,155,112"
V rámci mesačnej témy ,, Záchranárske zložky,, deti prežili plnohodnotný týždeň so záchrannými a ozbrojenými zložkami SR.
Navštívili OR HaZZ Brezno, kde sa oboznámili s prácou hasičov, prezreli si hasičskú techniku ako aj odev pri hasení požiarov.

Dňa 15.2. nás navštívili policajti SR. Deťom porozprávali o svojej práci, ukázali im čo pri nej potrebujú, na čo sa čo používa, pridali aj nejaké príhody z ich policajnej praxe. Veľmi radi odpovedali na otázky detí . Deťom predviedli skúšku policajnej vysielačky. Deti si mohli niektoré z vecí aj vyskúšať, čo sa im veľmi páčilo.

16.2. sme si do MŠ pozvali záchranárov, ktorí poskytli deťom poznatky o prvej pomoci a vybavení sanitky. Nasledovala názorná ukážka ošetrovania, v ktorej si detičky mohli samy vyskúšať rolu pacienta, či lekára, ktorý obväzuje rany. Deťom sa beseda so záchranármi veľmi páčila.
Týmto všetkým ďakujeme, že prišli medzi nás, pretože aj vďaka nim si deti obohatili svoje vedomosti o nové poznatky.
Zdroj článku: