Uverejnený v Základná škola · Streda 29 Mar 2023
Siedmaci a ôsmaci čítali rozprávky našim predškolákom
Čítanie starších žiakov mladším pokračovalo aj v našich materských škôlkach.
Siedmaci prečítali predškolákom z MŠ Hradby rozprávky o zvieratkách, porozprávali sa s nimi o správaní sa zvieratiek v príbehoch, naučili ich zábavný tanec Labadam a rozdali im vlastnoručne pripravené predškolácke pracovné zošity, ktoré im priblížia prácu na vyučovaní v škole.
Ȏsmaci čítali myšacie rozprávky o zvieratkách našej bývalej žiačky Zuzky Roľkovej, za slobodna Zibrínovej, v MŠ B.Němcovej. Naši predškoláci sú veľmi šikovní, pozorne počúvali a pohotovo odpovedali na naše otázky. Od pani spisovateľky dostali záložky s vlastnoručne ilustrovanými zvieratkami a od našich šikovných žiačok zo VII.A omaľovánky s predmetmi, ktoré ich čakajú v prvej triede. Dokonca nám predviedli, koľko písmeniek a číslic už sami poznajú.
Ich pani učiteľky sa im určite veľa venujú  a budúce pani učiteľky v prvých triedach sa môžu tešiť na bystrých milých prvákov.