Vesmír očami detí v MŠ

Vesmír očami detí v MŠ

Uverejnený v Materské školy · Piatok 17 Mar 2023
Tento týždeň sme si s našimi deťmi priblížili VESMÍR.
Oboznámili sa so slnečnou sústavou-slnkom, mesiacom, hviezdami, súhvezdiami, planénami i mliečnou cestou.
Pomocou BEE-BOT si ozrejmili orientáciu v priestore,naprogramovaním VČIELKY CESTOVATEĽKY.
Zo stavebníc si postavili rakety, vesmírne lode.
Pomocou novej výtvarnej techniky ENKAUSTIKA (maľba voskom - pomocou špeciálneho vosku roztápaného enkaustickou žehličkou nanášaného na enkaustický papier) si  deti vyskúšali ,,žehliť" planéty do slnečnej sústavy. Doplnili sme to tradičnejšími technikami(odtláčaním rúk a fúkaním fixiek na textil). Deti si rozvíjali jemnú motoriku,fantáziu,experimentovali s farbami a budovali si pozitívny vzťah k výtvarnému umeniu.
Rozhodli sme sa,že naše spoločné dielko poputuje aj do celoslovenskej súťaže výtvarnej tvorivostí detí predškolského veku - DÚHOVÝ KOLOTOČ.
Zdroj článku: