Uverejnený v Základná škola · Streda 28 Sep 2022
Vyčisti si svoju rieku
„Vytvorte si s kamošmi v triede / doma / na sídlisku pracovnú skupinu, vyberte meno skupiny, zoberte rukavice, vrecia a vyberte sa na prechádzku pozdĺž rieky či potoka v okolí.
Otvorte oči a vrece naplňte odpadkami, ktoré pri svojej prechádzke nájdete.
Čas, ktorý tomu venujete závisí od vás, ale čím dlhšie budete v prírode, tým viac jej pomôžete lepšie dýchať. „
A žiaci 6.D  sa  spolu s pani učiteľkou triednou rozhodli na výzvu zareagovať a zapojiť sa do tohto celoslovenského projektu realizovaného v rámci akcie Európsky deň výskumníkov. Písanie samotného protokolu bolo naozaj náročné. Zapojiť sa museli vedomosti z matematiky, biológie i geografie.
Čo môžeme vyhrať?
Zo všetkých zapojených pracovných skupín vyberie komisia zostavená z členov SOVVA, o.z. a Ústavu polymérov SAV, v.v.i. jeden víťazný tím, ktorého odmenou za vykonanú prácu bude návšteva vedeckého pracoviska Slovenskej akadémie vied - Ústavu polymérov SAV, v. v. i. a ročné predplatné časopisu Zázračná planéta.