Workshop programujeme micro:bity

Workshop programujeme micro:bity

Uverejnený v Základná škola · Utorok 17 Jan 2023
Workshop programujeme  micro:bity v Základnej škole s materskou školou Pionierska 2 Brezno
Ukázať, že programovanie nie je ťažké a môže byť aj zábavné sme sa snažili v našej škole. Workshop bol súčasťou projektu ENTER2021, ktorý sa realizoval minulý školský rok. Vzdelávanie prebiehalo dve vyučovacie hodiny a viedla ho lektorka.
Hlavným zámerom projektu je zvýšiť záujem žiakov o programovanie nielen zakúpením nových a moderných technológií, ale aj zmenou prístupu k samotnému vzdelávaniu teda žiakom ukázať význam a zmysel programovania riešením úloh prepojených s reálnym životom. Počas workshopu žiaci realizovali rôzne aktivity a skúmali správanie sa  micro:bitu v dôsledku činnosti rôznych senzorov teploty, zvuku, osvetlenia či gyroskopu.
Digitálne technológie nám vedia významne uľahčiť život. Sú všade okolo nás a umožňujú nám pracovať s informáciami. Našou úlohou je naučiť deti s nimi pracovať zmysluplne, skúmať ich, objavovať, tvoriť a vyjadrovať svoje myšlienky.