Zaujímavé weby - Základná škola s materskou školou Pionierska 2, Brezno

Prehľad online portálov, ktoré v rámci novej situácie chcú pomôcť a tak urobili prístupy ZDARMA pre školákov počas koronavírusu pripravili obsah, ktorý pomôže deťom ale i rodičom zabiť doma nudu.

Vzdelávacie a edukačné
ucimenadialku materiály na digitálne vzdelávanie a ďalšie dôležité informácie
eAKTOVKA sprístupňuje učebnice v digitálnej forme
Aplikácia Včielka na čítanie s porozumením (promo kód UCIMESADOMA, 6 týždňov zadarmo)
Kozmix prináša bezplatný prístup na vzdelávací portál do 15. 4. 2020 (Aktivačný kód: skolazdomu. Po registrácií a prihlásení do portálu zadáte aktivačný kód do políčka, ktoré vás k tomu vyzve.)
fenomenysveta.sk je určený pre medzipredmetovú výučbu na 2. stupni základných škôl a obsahuje niekoľko tisíc online interaktívnych aktivít a stovky vzdelávacích videí z dielne BBC, pre všetkých zadarmo do 15.4.2020 (Aktivačný kód: skolazdomu. Po registrácií a prihlásení do portálu zadáte aktivačný kód do políčka, ktoré vás k tomu vyzve.)
Khan Academy je nezisková organizácia zameraná na vzdelávanie
Smartbooks – inteligentný vzdelávací systém s množstvom tém a testov
Aitec učebnice – v sekcii Materiály na stiahnutie nájdete vzorové riešenia a metodické komentáre minimálne k matematikám
WocaBee – aplikácia na učenie sa slovíčok, tieto dni tiež zadarmo
Edumapa – ďalsia stránka s dobrým vzdelávacím obsahom
Viem to – online vieme po slovensky – rýchla príprava na diktáty, precvičovanie online matematiky, angličtiny, vieme programovať
Lepšia geografia a ich kvízy, projektové zadania, cvičenia a mapové hry, súťaž Zemeznalec
Album Spievanky Vybranky od vydavateľsva Aitec free online na počúvanie
Hudobná výchova – pesničky s notami a hudobnými hrami
O škole – web, kde nájdete kompletné učivo pre ZŠ a SŠ vrátane testov.
RTVS začína vysielať pre študentov, ktorí musia byť doma, diela povinnej literatúry

Vzdelávacie videá cez Youtube:
Dejepis inak – super videá pre školákov na rôzne zaujímavé témy, ktoré zaujmú a sú podané naozaj originálne.
Youtube hviezda učí zlomky, na Youtube Diamond Pro9189 nájdete aj ďalšie zaujímavé videá
Strom života má svoj YouTube kanál, kde sú zaujímavé videá, ktoré môžete využiť aj pri učení – sekcie Vedecké okienko, Geológia v kocke alebo Urob si sám.
Nebuď otrok drog  - podporiť aktivity zamerané na predchádzanie užívaniu návykových látok a informovať o rizikách s tým spojených v cieľovej skupine žiakov I. , II. stupňa základných škôl a študentov stredných škôl.

Tvorenie, maľovanie a aktivity na doma
Zázračný ateliér – nájdete tu rôzne tipy na tvorenie a varenie
Pracovné listy na tému zvieratká
materiály na stiahnutie aj cez Pro Solutions