Akcie ZŠ - Základná škola s materskou školou Pionierska 2, Brezno

Základná škola s materskou školou
Pionierska 2 Brezno
Prejsť na obsah

Mikuláš v MŠ

"Mikuláš v MŠ"
Každé dieťa nedočkavo čaká či sa čižmička naplní sladkosťami, alebo tam nájdu varešku, aby sa lepšie správali.
Aby sme úsmev na detských tvárach vyčarili aj v našej škôlke, dňa 6. decembra nás opäť navštívil Mikuláš aj s pomocníčkou - nezbednou čerticou a dobrým anjelikom.
7/12/2023

Poznáš príslovia, porekadlá a pranostiky?

Uplynulý týždeň sa na našej škole konala ročníková súťaž s názvom „Poznáš príslovia, porekadlá a pranostiky? “. Naši žiaci si tak zaspomínali na krátku ľudovú slovesnosť , ktorú mali identifikovať podľa piktogramov. Niektoré boli veľmi jednoduché a iné zase potrápili našich žiakov. Vyskúšajte si aj Vy, či by ste to zvládli.
7/12/2023

Deň vďakyvzdania (Thanksgiving day)

V mesiaci november sme si na hodinách anglického jazyka pripomenuli Deň vďakyvzdania. Jeho korene siahajú až do roku 1621 a je neodmysliteľnou súčasťou každej americkej rodiny. Žiaci si k téme rozšírili slovnú zásobu (tajničky, kvízy, pracovné listy), pomáhali pri výzdobe nástenky a diskutovali o tom, za čo všetko môžeme „byť vďační“.
Ďakujeme našim šikovným žiakom za ich námety a tvorivé nápady.
30/11/2023

Svetový deň pozdravov - World Hello Day

Srdečnými pozdravmi sme si spríjemnili Svetový deň pozdravov - World Hello Day

Dňa 21. novembra 2023 sme si aj my v V.D a VI.B pripomenuli Medzinárodný deň pozdravov. S pani učiteľkou Oceľovou sme si priblížili tento deň, ktorého cieľom je podporiť mier, pokoj vo svete a uvedomiť si dôležitosť potrebného osobného kontaktu s ľuďmi.
Na hodine slovenského i anglického jazyka sme vypracovávali zábavné úlohy a projekt k téme Pozdravov. Veď nič nás nestojí milý pozdrav, úsmev či srdečný pohľad do očí.
Všetci spoločne sme nachádzali čím viac pozdravov vo viacerých svetových jazykoch:
Good day, Ahoj, Guten Tag, Hi!, Dzien dobry, Bonjour, Buenos dias, Buon giorno, Hello, Aloha, Ciao, Zdravo, Hola, Olá, Shalom, God Dag, Hei, Tere, Salam a iné.
Symbolicky, zábavným učením a zábavnými aktivitami sme si spríjemnili naše vyučovacie hodiny milým pozdravom.
28/11/2023

Pasovanie prvákov do ŠKD

Dňa 22.11.2023 sa naši malí kamaráti prváci slávnostne zaradili medzi nás klubárov. V ŠKD sme si pre nich pripravili veľkú udalosť „Pasovanie klubárov“. Pred pasovaním ich starší kamaráti prekvapili krátkym programom a zábavnými súťažami v ktorých plnili nenáročné úlohy . Potom museli zložiť sľub v ktorom sľúbili, že sa budú správať tak, ako sa na správneho školáka patrí.
24/11/2023
Návrat na obsah