Základná škola

Základná škola s materskou školou
Pionierska 2 Brezno
Prejsť na obsah

Funfest na Dvojke

Od piatkového rána rozvoniaval v priestoroch školy guľáš... Všetci sa pýtali, čo sa to chystá. No predsa 1. ročník zábavného popoludnia FunFest.
Prípravná čata montovala stany, preliezky, nosila lavice, stoly, nafukovali sa skákacie hrady, zapĺňali sa stánky, pristavovali sa stánky s občerstvením...
11 Jun 2024

Zaujímavá prednáška

Ako a prečo prišiel Karol I.Stuart o hlavu sa mali možnosť dozvedieť žiaci 9.A a 9.B triedy 7.júna 2024.
Našu školu navštívil náš bývalý žiak PhDr. Roman Ličko PhD. z Katedry anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty UMB v B.Bystrici. Zaujímavým rozprávaním nám priblížil 16.a 17.storočie v Anglicku.
11 Jun 2024

Biologická exkurzia Vysoké Tatry

Dňa 6.6.2024 sa žiaci 6. ročníka zúčastnili biologickej exkurzie vo Vysokých Tatrách. Vydali sme sa na túru objavovať krásy vysokohorskej prírody. Na Hrebienok sme sa pohodlne vyviezli pozemnou lanovou dráhou. Potom nám už nič nestálo v ceste, aby sa vybrali na prechádzku dolinou Studeného potoka a obdivovali kaskády vody padajúce z výšky. Videli sme niekoľko vodopádov, najviac zaujal Dlhý vodopád.
09 Jun 2024

P2 na Dňoch mesta Brezno

Piatok dopoludnia patrí vždy základným a stredným školám. Nebolo tomu inak ani tento rok. Naši žiaci spolu s p.učiteľkami Mgr. Sirokovou a Mgr. Krnáčovou si pripravili stánok plný krásnych výtvarných prác našich žiakov. Deti si mohli vyrobiť vlastné náušnice a nechať si namaľovať na tvár.
05 Jun 2024

Školy za demokraciu

Školy za demokraciu, celoročný vzdelávací program pre základné a stredné školy pod záštitou Pedagogickej fakulty UMB v B. Bystrici a Centra komunitného organizovania, zameraný na prevenciu extrémizmu a radikalizácie mládeže, reagoval svojimi aktivitami na požiadavky doby.
04 Jun 2024
Návrat na obsah