10/2023

Základná škola s materskou školou
Pionierska 2 Brezno
Prejsť na obsah

Deň jablka v MŠ Hradby spojený s besiedkou pre starých rodičov

Jablko vnímame ako niečo úplne bežné, hoci je najcennejším z ovocí. K nášmu zdraviu prispieva už tisícky rokov, preto si aj tento rok 25.10.2023 deti z MŠ Hradby (Sovičky) pripomenuli medzinárodný DEŇ JABLKA vystúpením pre starých rodičov spojené s tvorivými dielňami, kde deti spolu so ,,starkými,, naplno využili svoju fantáziu a vytvorili krásne obrázky z prírodnín.
27/10/2023

Návšteva LUNY

Každé ročné obdobie má svoje čaro, jedinečnosť a neopakovateľnosť. Tak je to aj s ľudským životom. Na rozdiel od prírody má človek možnosť prežiť svoje ľudské obdobia len raz za celý život. Jeseň života si každoročne pripomíname v októbri ako Mesiac úcty k starším.
25/10/2023

Ovocný ma mliečny program na P2

Odmalička nám bolo vštepované, že najviac vitamínov a dôležitých stopových prvkov obsahuje ovocie, zelenina a pre zdravé kosti sú podstatné mliečne výrobky. Vitamíny v ovocí a minerály sú nevyhnutné pre ľudský organizmus. V našom jedálničku by preto mala mať ich konzumácia nezastupiteľné miesto.
24/10/2023

Literárna exkurzia 7. ročník

Učenie v škole si stále mnoho ľudí stotožňuje s tým, že je potrebné sedieť v lavici, počúvať učiteľa a odpisovať z tabule. Silu zážitku však tak jednoducho nenahradíme. „Moderná“ zážitková pedagogika je výnimočná tým, že odovzdáva žiakom nové vedomosti, poznatky, zručnosti i hodnoty cez emočné zážitky detí a vlastné prežívanie. Vďaka emóciám dokáže žiak informáciu precítiť ďaleko intenzívnejšie a čo je dôležité, uloží si ju hlbšie.
20/10/2023

Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka

Uplynulý týždeň na našej škole prebehlo školské kolo olympiády zo slovenského jazyka, ktorého sa zúčastnilo 16 žiakov. Išlo o výber žiakov z 8. a 9. ročníka. Keďže má olympiáda preveriť znalosti, zručnosti a vedomosti žiakov, pozostáva z troch častí. Prvá časť, v podobe písomného testu, sa konala 17. 10. Následne 20. 10. sa realizovala druhá a tretia časť, a to transformácia textu a rečnícky prejav.
20/10/2023

Návšteva štátnej opery Banská Bystrica

19.10.2023 sa deviataci a ôsmaci zúčastnili hudobno-scénického predstavenia "Nemé tváre / Výkriky do ticha" v Štátnej opere Banská Bystrica. Inscenácia pranieruje vážny spoločenský problém šikanovania prostredníctvom hudby, tanca a činoherného umenia.
Žiakov inscenácia zaujala a z predstavenia si odniesli hlboký zážitok.
19/10/2023
Návrat na obsah