Uverejnený v Základná škola · Piatok 20 Okt 2023
Návšteva mestskej knižnice a pozdravy pre našich starých rodičov
        V utorok 17. októbra 2023 sme my, žiaci z 5.D, navštívili Mestskú knižnicu v Brezne, kde nás privítala milá pani knihovníčka Schwarzbacherová. Veľmi pútavo nás previedla zákutiami knižnice a predstavila nám knižný online katalóg, ktorý obsahuje viac ako 53000 kníh. Oboznámila nás s postupom, ako sa prihlásiť do mestskej knižnice, získaním čitateľského preukazu a výpožičným poriadkom knižnice. Najviac nás, malých športovcov, zaujali športové encyklopédie a knihy svetových i európskych futbalových klubov. Dievčatá si našli svoje záľuby v oddelení dievčenskej literatúry a beletrie.
       Keďže je Október – mesiac úcty k starším, spomenuli sme si na našich starých rodičov. Vyrobili sme si pre nich pozdravy s veršíkmi, v ktorých im chceme poďakovať za ich lásku, starostlivosť a spoločne strávený čas.
      Spolu s pani učiteľkou Oceľovou sme tak nahliadli do zákutí mestskej knižnice a vlastnoručne vyrobeným pozdravom potešili našich starých rodičov, ktorým patrí veľké ĎAKUJEME.