Uverejnený v Základná škola · Streda 05 Apr 2023
Cogito ergo sum
Ešte pred veľkonočným prázdninami sa našej škole uskutočnila ročníková súťaž zo slovenského jazyka a literatúry, ktorá niesla názov „Cogito ergo sum“. Ide o latinskú vetu, ktorá znamená: Myslím, teda som. Táto veta je Descartovým východiskom pre nový filozofický smer, ktorý je založený na rozume.  A práve ROZUM bol potrebný na to, aby žiaci ukázali, čo sa v nich skrýva a čo najlepšie odprezentovali svoju triedu. Súťažilo sa v trojčlenných družstvách. Žiaci sa popasovali s osemsmerovkami, tajničkami, doplňovačkami, pravopisom, čítaním s porozumením, kvízom, literárnymi postavami, autormi a iné. Na záver už iba skonštatujeme, že sa im darilo na výbornú a ďakujeme učiteľom slovenského jazyka, že si pre nich niečo také pripravili.
VYHODNOTENIE:
5. ročník:   5.C – Ďuričová, Vlčeková, Ťažká