Uverejnený v Základná škola · Pondelok 26 Jun 2023
Didaktické hry na 1. stupni
Vo štvrtok a v piatok 22. a 23. júna naši mladší žiaci absolvovali didaktické hry, kedysi známe ako branné cvičenie. Teoretickú prípravu so svojimi pani učiteľkami zvládli vynikajúco, čo si overili a predviedli pri praktickej časti. Presnými zásahmi zvládli hasenie požiaru, vyskúšali si poskytnutie prvej pomoci, prenášali ranených a zdolávali prekážkovú dráhu. Na ďalších stanovištiach preukazovali vedomosti o našom meste, triedili rastliny a živočíchy. Zároveň porozprávali, ako sa v prírode máme správať. V druhej časti sa vybrali do terénu po nábreží Hrona. Pozorovali a zapisovali názvy ulíc, po ktorých prechádzali, určovali  svetové strany a zakresľovali dopravné značky. Každá trieda mala svoju krabičku objavov, ktorú mali žiaci naplniť a odovzdať po návrate do areálu školy. Na záver sme si akciu spoločne vyhodnotili.  Všetky deti usilovne vyzbierali smeti a vyčistili trávnik, za čo im patrí  pochvala.

Zdroj článku: