Uverejnený v Základná škola · Piatok 20 Okt 2023
Literárna exkurzia 7. ročník
Učenie v škole si stále mnoho ľudí stotožňuje s tým, že je potrebné sedieť v lavici, počúvať učiteľa a odpisovať z tabule. Silu zážitku však tak jednoducho nenahradíme. „Moderná“  zážitková pedagogika je výnimočná tým, že odovzdáva žiakom nové vedomosti, poznatky, zručnosti i hodnoty cez emočné zážitky detí a vlastné prežívanie. Vďaka emóciám dokáže žiak informáciu precítiť ďaleko intenzívnejšie a čo je dôležité, uloží si ju hlbšie.
Veríme, že dnešná zážitková exkurzia, počas ktorej sme navštívili pamätnú izbu Sama Chalupku, Múzeum Jozefa Gregora Tajovského a Jozefa Murgaša a nakoniec Drevený artikulárny kostol v Hronseku, zanechá v našich žiakov zo 7.A a 7.D triedy krásne spomienky  a aj nejaké nové poznatky.