Preventívne aktivity

Preventívne aktivity

Uverejnený v Základná škola · Piatok 16 Feb 2024
V našej škole sa v mesiaci február uskutočnili preventívne aktivity zamerané na bezpečné správanie na internete. Pozornosť sme upriamili na prevenciu sociálno-patologických javov – šikanu a kyberšikanu. Žiaci sú pravidelne informovaní o nežiaducich vplyvoch vyššie spomenutého rizikového správania na osobnosť každého človeka. Žiaci II. stupňa sa zapojili do aktivity  “Šírme digitálne dobro“. V spolupráci so školským parlamentom uskutočnili  k danej téme anketu.  Štvrtáci a piataci sa zúčastnili besedy, ktorú realizovali koordinátori z Odboru prevencie kriminality MV SR, počas ktorej sa podrobne oboznámili s témou šikanovanie a kyberšikanovanie . Žiakom sa beseda veľmi páčila. V budúcnosti plánujeme s danou organizáciou uskutočniť aj ďalšie preventívne aktivity.