Uverejnený v Základná škola · Štvrtok 08 Feb 2024
Rozvíjame emocionálnu inteligenciu
V škole ľudských hodnôt  v Pionierskej 2, Brezno sa neustále venujeme tomu, aby sme deti naučili dobrým vlastnostiam, cibriť sa v ohľaduplnosti a vedieť sa vcítiť do pocitov druhého. O tom, ako vplývajú naše činy na druhých, sa spolu s deťmi rozprávala sociálna pedagogička Mgr. Simona Aschenbrierová formou online živej knižnice inovatívnou vzdelávacou metódou. Deti mali možnosť pozrieť si video Smutný ježko. Pre rozvoj  emocionálnej inteligencie a empatie je vhodné učiť deti pomenúvať emócie, byť ohľaduplným, myslieť na to, čo sa druhým páči, čo nepáči a správať sa tak, aby bolo naše okolie spokojné. Nádherná ukážka rozvoja emocionálnej inteligencie aktívne podnietila žiakov k úvahe o tom, že ak sme ohľaduplní, prináša nám  to dobré pocity, vnútorné zadosťučinenie, že konáme správne a okolie naše správanie hodnotí pozitívne. Okrem toho sa nám aj okolie odmení ohľaduplnosťou voči nám. Žiaci svoje nápady ako byť ohľaduplní a myslieť na potreby a pocity druhých  prezentovali, ale  aj umelecky stvárnili.