Šaliansky Maťko

Šaliansky Maťko

Uverejnený v Základná škola · Streda 14 Feb 2024
V priestoroch Centra voľného času v Brezne sa uskutočnil 29. ročník okresného kola literárnej súťaže v prednese slovenskej povesti, ktorú poznáme pod názvom Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Súťaž prispieva k vytváraniu osobitného vzťahu detí, nielen k čítaniu kníh, ale predovšetkým bližšieho vzťahu  k slovenskej ľudovej slovesnosti, konkrétne k povestiam. A rovnako i naša škola podporuje vzťah k čítaniu a umeleckému prednesu. V okresnom kole nás reprezentovali víťazky školského kola, a to Martinka Obročníková (2.C), Lenka Rogožanová (5.A) a Alicka Kurtíková (7.A). Získali sme 1. miesto v II. kategórii, a to Lenka Rogožanová, ktorej srdečne blahoželáme a prajeme úspešnú reprezentáciu v krajskom kole.