Uverejnený v Základná škola · Piatok 20 Okt 2023
Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka
Uplynulý týždeň na našej škole prebehlo školské kolo olympiády zo slovenského  jazyka, ktorého sa zúčastnilo 16 žiakov. Išlo o výber žiakov z 8. a 9. ročníka. Keďže má olympiáda preveriť znalosti, zručnosti a vedomosti žiakov, pozostáva z troch častí. Prvá časť, v podobe písomného testu, sa konala 17. 10. Následne 20. 10. sa realizovala druhá a tretia časť, a to transformácia textu a rečnícky prejav. Úlohou žiakov bolo pripraviť krátku správu a rečnícky prejav o tom, prečo je dôležité byť v prírode v pokoji a ticho, keď migrujú vtáky. Niektorým sa zdala byť téma ťažká, no iní ju zvládli ľahko. Keďže každá olympiáda musí mať svojho víťaza, tak aj naša ZŠ s MŠ Pionierska 2 má toho svojho.
Na prvom mieste sa umiestnila Simona Flochová (8. A), na druhom mieste Lucia Jurošová (9. A) a na treťom mieste Agáta Ambrosová (9. A).
Ďakujeme všetkým zúčastneným a umiestneným srdečne blahoželáme!