Svetový deň pozdravov - World Hello Day

Svetový deň pozdravov - World Hello Day

Uverejnený v Základná škola · Utorok 28 Nov 2023
Srdečnými pozdravmi sme si spríjemnili Svetový deň pozdravov - World Hello Day
     Dňa 21. novembra 2023 sme si aj my v V.D a VI.B pripomenuli Medzinárodný deň pozdravov. S pani učiteľkou Oceľovou sme si priblížili tento deň, ktorého cieľom je podporiť mier, pokoj vo svete a uvedomiť si dôležitosť potrebného osobného kontaktu s ľuďmi.
Na hodine slovenského i anglického jazyka sme vypracovávali zábavné úlohy a projekt k téme Pozdravov. Veď nič nás nestojí milý pozdrav, úsmev či srdečný pohľad do očí.
Všetci spoločne sme nachádzali čím viac pozdravov vo viacerých svetových jazykoch:
Good day, Ahoj, Guten Tag, Hi!, Dzien dobry, Bonjour, Buenos dias, Buon giorno, Hello, Aloha, Ciao, Zdravo, Hola, Olá, Shalom, God Dag, Hei, Tere, Salam a iné.
Symbolicky, zábavným učením a zábavnými aktivitami sme si spríjemnili naše vyučovacie hodiny milým pozdravom.