Veľká noc trochu inak

Veľká noc trochu inak

Uverejnený v Základná škola · Streda 05 Apr 2023
Veľká noc inak: hľadanie veľkonočných vajíčok
Príchod jari sa u nás aj v zahraničí oslavuje po dlhé stáročia. Typickým zvykom u nás je šibanie vŕbovými korbáčmi a oblievačka, ktorá má ženám a dievčatám zaručiť zdravie i krásu po celý rok. Vajíčkobranie alebo egg hunt má dávne korene v našich končinách. Túto pôvodne germánsku tradíciu poznali naši predkovia už v 16. storočí. Milý zvyk sa neskôr udomácnil vo Francúzsku, Rakúsku, USA a Anglicku. Vajíčkobranie je podobné hre na schovávačku. Deti na lúke hľadajú kraslice, ktoré pre ne ukryl veľkonočný zajačik.
Pred začiatkom prázdnin sme si s našimi žiakmi spestrili vyučovanie anglického jazyka. Priblížili sme si význam nadchádzajúcich sviatkov, rozšírili slovnú zásobu k téme a naši šikovní žiaci pátrali po schovaných vajíčkach.  Niečo nové sme sa naučili ale predovšetkým sme sa zabavili.
Prajeme všetkým radostné a požehnané Veľkonočné sviatky. Prežite ich v zdraví, láske a radosti.