Beseda o dentálnej hygiene

Beseda o dentálnej hygiene

Uverejnený v Základná škola · Utorok 13 Feb 2024
Dentálna hygiena
V priebehu tretieho februárového týždňa zorganizovali vyučujúci biológie pre žiakov siedmeho ročníka prednášku spojenú s názornou ukážkou a inštruktážou na tému hygiena ústnej dutiny.
Sme vďační dentálnej hygieničke Ingrid Stümpelovej, že nám problematiku dentálnej hygieny priblížila pútavou formou, názorne predviedla techniky čistenia zubov a jazyka s využitím rôznych typov kefiek, dentálnej nite a iných pomôcok. Zdôraznila tiež vzťah medzi zložením potravy a tvorbou zubného povlaku. Ten je živnou pôdou pre baktérie, ktoré sú zodpovedné za vznik zubného kazu. Pre žiakov boli zaujímavé fotografie ústnej dutiny ľudí, ktorí majú piercing na jazyku alebo pere. Poškodenie bolo veľmi dobre viditeľné aj u užívateľov žuvacieho tabaku a fajčiarov.
Ak si jej rady a odporúčania všetci zoberieme k srdcu, v budúcnosti sa na seba budeme usmievať krásnymi bielymi zúbkami a návštevu zubára absolvujeme bez strachu a bolesti.