Biela pastelka

Biela pastelka

Uverejnený v Základná škola · Streda 27 Sep 2023
Biela pastelka je verejná zbierka,
ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.
Aj na našej škole  a v našom meste chodili 22.9. dobrovoľníci z Pionierskej 2, ktorí sa snažili pre túto dobrú vec vyzbierať čo najviac finančných príspevkov. Do finančnej zbierky sa, ako každý rok, zapojil aj pán primátor a zamestnanci MsÚ v Brezne.

A dobrá vec sa podarila, vyzbieralo sa 727,77 eur.

Všetkým, ktorí prispeli, touto cestou srdečne ďakujeme !