Dňa svetového zdravia

Dňa svetového zdravia

Uverejnený v Základná škola · Nedeľa 16 Apr 2023
V rámci Dňa svetového zdravia sme upriamili pozornosť našich žiakov na zdravú stravu, výber vhodných jedál, na správne hygienické návyky a zdravý životný štýl. Inšpirujúce pre deti boli videá zaoberajúce sa ovocím, zeleninou a akým každodenným návykom, ktoré škodia zdraviu, by sme sa mali vyhnúť. Dozvedeli sa, prečo je dôležité jesť viac zeleniny ako ovocia, aká veľká by mohla byť porcia zdravia. Videá poukazujú na dôležitosť spánku, správne sedenie a nepozeranie do monitoru pred spaním. Množstvo kvízov počas videí žiakov zabavili a poučili. Po pozretí videí si deti nakreslili obrázky zdravého stravovania, skladali zeleninové a ovocné puzzle, modelovali ovocie a zeleninu. Na našom zdraví nám spoločne záleží.