Uverejnený v Základná škola · Nedeľa 12 Feb 2023
Deň bez mobilu v 4.D
Mobil sa stal každodenným spoločníkom človeka. Svetový deň bez mobilu podnietil žiakov 4. D k úvahám o rozumnom narábaní s týmto zariadením. Telefón je dobrý sluha, no zlý pán. V tento deň sme diskutovali o tom, aké sú výhody a nevýhody používania mobilu s ohľadom na zdravie a súkromný život. Prijali sme výzvu vypnúť telefóny a navrhnúť zaujímavé nápady, ako možno zmysluplne a obohacujúco stráviť deň bez mobilu a zároveň nezabúdať na skutočné životné hodnoty, ako napríklad blízkosť človeka, radosť zo spoločných pekne strávených chvíľ. Rozhovormi sme ukázali, že nie sme na mobile závislí. Dali sme si sľub bezpečného používania internetu s cieľom byť pripravení čeliť nástrahám online sveta. Stále totiž platí, že náš skutočný život plný zážitkov a príjemných okamihov sa odohráva za displejom mimo telefónu.