Cesta rozprávkou

Cesta rozprávkou

Uverejnený v Materské školy · Nedeľa 12 Mar 2023
Týždeň plný prekvapení pripravila pre deti zo včielkovej triedy ich pani učiteľka.
Každý deň sa prezliekla do iného kostýmu, ktorý charakterizoval hlavnú postavu v rozprávky, aby lepšie deti vtiahla do deja.
V pondelok plnila želania ako ZLATÁ RYBKA,v utorok vyslobodzovali ČERVENÚ ČIAPOČKU, v stredu im predstavila menej známu rozprávku O 7 ZHAVRANENÝCH BRATOCH,vo štvrtok ich vystrašila,ako vlk z rozprávky O 3  PRASIATKACH a v piatok ich prekvapila rozprávkou ZLATOVLÁSKA A 3 MEDVEDE.

V kreativite sa medze nekladú...Deti využili rôzne výtvarné techniky-pomocou ktorých si zdokonaľovali jemnú motoriku,matematiku a logiku si precvičovali pri výrobe vlastných puzzle.Svoju fantáziu a herecké nadanie využili pri hraní divadielka.
Koláž vytvorili spojením viacerých výtvarných techník - dbali na precíznosť.

Jazýčky si precvičili formou oromotorických cvičení,vytlieskavaním slabík a identifikovaním začiatočného písmenka v slove.
Pri každej jednej úlohe trpezlivo a poctivo pracovali.
Ako sa im darilo?? Kukuk fotočky :-)
Zdroj článku: