Uverejnený v Základná škola · Streda 22 Feb 2023
Medzinárodný deň materinského jazyka
„Ó mojej matky reč je krásota, je milota, je rozkoš, láska svätá...“ (P. O. Hviezdoslav)

Týmto krásnym vyznaním vyjadril velikán slovenskej literatúry vzťah k  rodnej reči.
21. február je Medzinárodným dňom materinského jazyka. Tento celosvetovo známy deň vyhlásila výročná 30. Generálna konferencia

Organizácie spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO) v novembri 1999. Po prvý raz sa 21. február ako  Medzinárodný deň materinského jazyka oslavoval v roku 2000.

Materinský jazyk nás sprevádza celým životom, a preto sme sa rozhodli dnes na hodinách slovenského jazyka si spestriť hodiny rôznymi aktivitami. Pripomenuli sme si, komu sme vďační za našu spisovnú podobu jazyka, venovali sme sa rôznym nárečiam, absolvovali rôzne kvízy, pomocou piktogramov sme si pripomenuli rôzne frazeologizmy a mnoho iného.