Na hodinách techniky sa učíme o rôznych remeslách

Na hodinách techniky sa učíme o rôznych remeslách

Uverejnený v Základná škola · Pondelok 17 Okt 2022
Na hodinách techniky sa učíme o rôznych remeslách.
Jedno z nich sme sa rozhodli spoznať aj bližšie.
17.októbra sme navštívili Hrnčiarsky  ateliér manželov Zdenky a Milana Štulrajterovcov v Čiernom Balogu. Prežili sme u nich príjemné dve hodinky, dozvedeli sme sa o tom, ako sa vyrábajú hrnčiarske výrobky, sami sme sa pokúsili vyrobiť si vlastné ozdôbky z hliny, ktoré dostaneme  od manželov o 2 týždne po vypálení v peci. Prezreli sme si ich hrnčiarsku dielňu, hotové hrnčeky, misky, taniere, džbány, sošky, vonné lampy, ktoré čakajú na svojich majiteľov. Prerobenú stajňu, ktorá dnes vyzerá ako jedno veľké múzeum starožitných predmetov. Obdivovali sme ich rozkvitnutú záhradu, jazierko s rybami. Pohojdali sme sa na hojdačke, ktorú domáci pán vyrobil pre svoje vnúčatá. Dokonca nás pohostili vlastnou úrodou jabĺk a hrozna.
My, žiaci V.C, odporúčame aj ostatným navštíviť ich hrnčiarsky ateliér osobne a na vlastné oči vidieť, akú krásu spoločne vytvárajú.
Šikovným manželom Štulrajterovcom ďakujeme  za prijatie a prajeme im veľa zdravia a síl do ďalšej práce.