Návšteva Bábkového divadla na Rázcestí v Banskej Bystrici

Návšteva Bábkového divadla na Rázcestí v Banskej Bystrici

Uverejnený v Základná škola · Nedeľa 14 Jan 2024
Návšteva divadelného predstavenia v Bábkovom divadle na Rázcestí
Dňa 9. januára 2024 sme my, piataci zo všetkých štyroch tried, navštívili divadelné predstavenie Kocúr v čižmách  z repertoáru Bábkového divadla na Rázcestí. Známa rozprávka  podľa predlohy Charlesa Perraulta nás veľmi zaujala, upútala svojou hravosťou, vtipom a celkovou koncepciou.
Keď najmladší z bratov zdedil po svojom otcovi iba obyčajnú mačku, zatiaľ, čo jeho bratia si rozdelili zvyšný majetok, netušil, že práve mačka bude jeho najväčšou životnou výhrou. Výborné výkony hercov, výtvarné a spevácke prevedenie, pestrofarebnosť kulís, zladenosť hudby i osvetlenia dokazujú, že vedia zabaviť a zaujať nielen malých divákov, ale aj dospelých. Predstavenie sa nám veľmi páčilo a v budúcnosti by sme chceli opäť nejaké vidieť.