Uverejnený v Základná škola · Utorok 14 Feb 2023
Okresné kolo biologickej olympiády
Na Svätého Valentína sme na našej škole ZŠ s MŠ Pionierska 2 organizovali Okresné kolo biologickej olympiády pre kategóriu C, 8. a 9. ročník. Zúčastnilo sa ho 22 žiakov z rôznych obcí v okrese. Súťažili v teoreticko-praktickej časti a v projektovej časti. Počas praktickej časti žiaci izolovali DNA z buniek banána, v teoretickej časti si merali svoje vedomosti s rôznych oblastí biológie. Za našu školu súťažili Terezka Ridzoňová a Lukáš Ridzoň. Svojim projektom na zaujímavú tému sa pochválila Veronika Turanská, ktorá sa stala víťazkou svojej kategórie a postupuje do krajského kola. Lukáš Ridzoň  je úspešným riešiteľom, obsadil 8. miesto. Gratulujeme všetkým víťazom a držíme im palce v krajskom kole.