Uverejnený v Základná škola · Streda 14 Feb 2024
Okresné kolo biologickej olympiády
ZŠ Pionierska 2 Brezno sa stala 13. februára miestom konania Okresného kola Biologickej olympiády kategórie C. Hostili sme 18 žiakov 8. a 9. ročníka z celého okresu, ktorí v školských kolách preukázali najlepšie vedomosti z biológie. Žiaci si merali sily nielen v teoretických vedomostiach, ale svoje zručnosti využívali aj pri riešení praktickej úlohy. Mikroskopom pozorovali stavbu stonky mäty, svoj pozorovací talent a výtvarné zručnosti využili pri tvorbe nákresu mikroskopického preparátu. Jeho zostrojenie vyžadovalo presnú ruku a trpezlivosť.
Našu školu reprezentovala Agáta Amrosová a Lukáš Ridzoň. Obaja sú úspešnými riešiteľmi, Lukáš obsadil krásne tretie miesto. Gratulujeme víťazom a všetkým úspešným riešiteľom.
Mgr. Magda Rusková, člen Okresnej komisie biologickej olympiády