Uverejnený v Základná škola · Pondelok 13 Feb 2023
Práca s prvákmi zo SZP
V rámci inklúzie majú naši prváci zo sociálne znevýhodneného prostredia možnosť vzdelávať sa v špecializovanej triede. V maličkom kolektíve 6 žiakov má triedna učiteľka výborné možnosti osobitného prístupu s prihliadaním na mentálne schopnosti, individuálne pracovné tempo,  zdravotný stav, či dochádzku.
Žiaci sa učia písať nespojitým písmom Comenia Script, čo výrazne zjednodušuje vzdelávanie.
Vyučovanie je mnohokrát obohatené netradičnými formami, metódami alebo prístupmi. Zapojili sa do Tekvicového festivalu, Vianočného jarmoku, vianočných tvorivých dielní, zúčastnili sa korčuliarskeho programu, piekli vianočné medovníky, oblátky...
Deti sa do školy tešia, v triede sa im páči. Získali a rozvíjali vedomosti a zručnosti prosociálneho a spoločenského správania.