Uverejnený v ŠKD pri ZŠ · Piatok 07 Jul 2023
Putovný tábor ŠKD
Na začiatok prázdnin nám pani vychovávateľky pripravili týždeň plný výletov a zábavy.
Naše letné putovanie sme zahájili vo Zveroparku Žarnovica, kde nás okrem zvieratiek čakal aj rozprávkový okruh s rozprávkami a najmä „kopec zábavy“, kde sme sa mohli dosýta zabaviť.
V utorok sme zavítali do Banskej Bystrice, kde sme navštívili Matejov dom. Pripravili nám expozíciu o rytieroch. Vo vile Dominika Skuteckého sme sa zábavnou formou dozvedeli o maliarovi a jeho živote.
Vo štvrtok sme sa ocitli na Bojnickom zámku, kde nám slúžka Betka  za pomoci starých zabudnutých kufríkov pomáhala odhaľovať minulosť a spoznávať bývalých majiteľov zámku.
V piatok nám krajina bájnej  podzemnej ríše AGHARTHA  ponúkla jedinečnú možnosť prežiť príbeh života mince – jej narodenie v mincovni i počatie v zemských hĺbkach. V Stanišovskej jaskyni sme zažili  absolútnu tmu a príjemne sme sa schladili po našom letnom putovaní.
Zdroj článku: