Uverejnený v Základná škola · Piatok 21 Okt 2022
Spoznávame históriu
V priebehu mesiaca október navštívili  žiaci 5. ročníkov so svojimi vyučujúcimi   dejepisu etnografickú  expozíciu Horehronského múzea v Brezne v budove historickej radnice.  Na hodinách sa učili o dôležitosti historických prameňov pri spoznávaní histórie aj o múzeách. Práve preto navštívili naše najbližšie múzeum . Okrem informácií o tom, ako múzeá fungujú ,  z vystavených exponátov získali  prehľad o živote našich predkov na Horehroní v minulosti. Najmä  predmety, ktoré vyšli spod rúk šikovných remeselníkov ich najviac upútali a nad niektorými museli aj pouvažovať,  na čo vlastne slúžili, lebo z dnešných čias ich nepoznajú. Múzeá tak predstavujú bezpečný útulok, aby odkaz našich predkov nezanikol.