Vedomostná súťaž zo života M.R.Štefánika

Vedomostná súťaž zo života M.R.Štefánika

Uverejnený v Základná škola · Utorok 07 Mar 2023
Dňa 22.2.2023 sa v priestoroch Gymnázia Jána Chalupku a Synagógy  v Brezne konala súťaž venovaná osobnosti M.R. Štefánika. Zišli sa na ňu žiaci a študenti základných a stredných škôl celého regiónu.
Našu P2 zastupovali v 1. kategórii šikovní žiaci 4.A: Eva, Milota, Timea, Tania a Peter, zo starších boli súťažiaci z  9.A Matej a Juraj, z  9.B Matúš a z  9.D Nicolas. Po náročnej príprave , počas ktorej si životný príbeh Štefánika naštudovali dopodrobna žiaci všetkých škôl , nastalo dramatické finále, v ktorom rozhodovali aj obyčajné sekundy. Práve tie rozhodli, že sme sa v oboch kategóriách umiestnili na prvých troch priečkach.
Vyhodnotenie súťaže prebiehalo  za  doprovodu umeleckého programu  ZUŠ a príhovoru hosťa Pavla Kanisa. Tento historik, exminister, režisér a scenárista sa podieľal na vypracovaní dokumentov, ktoré majú poskytnúť komplexný obraz Štefánika ale aj doby, v ktorej žil a pôsobil. Na záver podujatia položili účastníci veniec k pomníku tejto významnej  osobnosti.