Beseda s dentálnou hygieničkou na hodine biológie

Beseda s dentálnou hygieničkou na hodine biológie

Uverejnený v Základná škola · Štvrtok 23 Feb 2023
Beseda s dentálnou hygieničkou na hodinách biológie
V minulom týždni sa uskutočnila beseda s dentálnou hygieničkou počas vyučovania predmetu biológia v siedmom rokčníku. Téma je veľmi aktuálna, nakoľko sa žiaci predchádzajúce hodiny učili o tráviacej sústave. Žiakov ukázala správnu starostlivosť o ústnu hygienu a poukázala na najčastejšie chyby, ktoré robíme. Zaujímavá prednáška bola doplnená 3D modelmi ústnej dutiny, čo ešte viac umocňovalo výklad. Pani hygienička nezabudla nás upozorniť na neduhy spoločnosti ako je fajčenie, či používanie rôznych "okrás" - piercing. Nakoniec sme si prezreli a naučili sa správne používať rôzne druhy zubných kefiek, dentálnu niť a iné pomôcky nevyhnutné pre dentálnu hygienu.
Žiaci si odniesli množstvo praktických rád a doporučení. Verím, že ich využijú prei každodennej starostlivosti o ústnu dutinu. Ich odmenou bude zdravý chrup.
Veľmi pekne ďakujeme za besedu.