06/2023

Základná škola s materskou školou
Pionierska 2 Brezno
Prejsť na obsah

Crossfit

Žiaci našej školy sa zúčastnili súťaže Crossfit na SOŠTaS v Brezne, kde družstvo chlapcov skončilo na prvom mieste a družstvo dievčat na druhom mieste. Súťažiacich preverila dráha plná cvičení, na ktorej sa nejeden z nich zapotil.
26 Jun 2023

Záchranári medzi predškolákmi

Dňa 26.6.2023. sme si do MŠ pozvali záchranárov, ktorí poskytli deťom poznatky o prvej pomoci a vybavení sanitky. Nasledovala názorná ukážka ošetrovania, v ktorej si detičky mohli samy vyskúšať rolu pacienta, či lekára, ktorý obväzuje rany, podáva prvú pomoc pri dusení, či oživovaní človeka pri zástave srdca. Deťom sa aktivity so záchranármi veľmi páčili.
26 Jun 2023

Exkurzia Viedeň

V stredu 14. júna 2023 sa žiaci 8.A, 9.A a vybraní žiaci z 9.C a 9.D v doprovode svojich vyučujúcich zavčas rána vybrali na exkurziu do hlavného mesta Rakúska do Viedne. Naším cieľom bol nádherný zámok Schönbrunn.
22 Jun 2023

Turistický krúžok vo Vydrove

Predsa sme sa dali presvedčiť ešte na jeden výlet . Spoznali sme históriu a osady obce Čierny Balog. Trasa náučného chodníka nás zaviedla až do Vydrovského skanzenu. Výlet sme si spríjemnili rôznymi hrami a tajničkami. Odmenou nám bola vynikajúca zmrzlina. Tešíme sa na výlety v budúcom školskom roku. Pekné prázdniny
22 Jun 2023

Školský výlet Liptov

Žiaci 2.A a 3.A triedy sa dňa 19.6. vybrali na koncoročný školský výlet na Liptov. Dopoludnia si prezreli miniatúry stavieb Slovenska v MINI SLOVENSKO a zároveň hľadali odpovede na otázky od pani učiteliek. Popoludní s čelovkami na hlavách preskúmali Stanišovskú jaskyňu. Nezabudli ani na suveníry a darčeky pre rodičov, či súrodencov.
22 Jun 2023

Záchranári na besede v ŠKD

Dňa 16.06.2023 do školského klubu detí Motýlik zavítali záchranári z OÚNZ v Brezne, pani doktorka MUDr. Danka Štellerová a záchranár z rýchlej zdravotnej pomoci pán Bc. Michal Dílsky. Besedy sa zúčastnili deti z 1. a 2. oddelenia ŠKD ( žiaci 3.ročníka).
22 Jun 2023
Návrat na obsah