Uverejnený v Základná škola · Štvrtok 21 Mar 2024
Deň štvorlístkov a detského šťastia
V našej škole P2 sa rozhodli žiaci 1. ročníka zapojiť sa do výzvy: Ukáž, čo pre teba znamená šťastie, podeľ sa oň s ostatnými a spravme si krajší deň. Šťastie nie je závislé od toho, čo máme alebo kým sme, ale záleží len od toho, na čo práve myslíme a aká je kvalita našich myšlienok. V našich šťastných triedach A, B, C prebiehali rozhovory o šťastí, deti sa obdarúvali kartičkami vďačnosti, vytvárali pavučinku šťastia, maľovali usmiate tváričky, pripravovali štvorlístky pre niekoho, komu prajú šťastie. Nielen v škole, ale aj počas celého dňa plnili prianie iným, prejavovali radosť a robili dobré skutky rodine, kamarátom, starším ľuďom. Deti venovali kúsky šťastia objatím, milým slovom, úsmevom, ale aj pekným slovom. Veľkým šťastím pre každého človeka je mať dobrého priateľa, čo v našich triedach určite máme. Šťastie je však každý deň, do ktorého sa prebudíme. Nie nadarmo sa hovorí, že každý si je strojcom svojho šťastia. Záleží len a len od nás samých, ako sa postavíme životu a preto tvorme, odpúšťajme si, ľúbme sa a hlavne si pomáhajme.