Uverejnený v Základná škola · Utorok 20 Sep 2022
SWAPOVANIE
Na našej PéDvojke sme sa už dlhšie pohrávali s myšlienkou zrealizovať SWAP, čo znamená výmenný obchod. Je to forma výmeny ekonomicky, aj ekologicky výhodná. Keďže sme inštitúcia vzdelávacia, pripravili sme pre deti KNIŽNICU, z ktorej si žiaci môžu knižku, ktorá ich zaujme, zobrať a prečítať, potom vrátiť, prípadne aj nechať. Ak majú deti doma knižky, ktoré už nečítajú, alebo ich nezaujali, mohli by niekomu spraviť radosť a priniesť takéto knižky do našej knižnice. Všetci vieme, že knižky sú v dnešnej dobe drahé a takto si môžu čitatelia knižky zadarmo prečítať. V našej knižnici ponúkame aj zahraničné tituly –  nemecké, anglické, ruské, dokonca aj pracovné zošity. Tým, že je SWAP  knižnica na očiach detí, na chodbe, môžu si žiaci požičať knižku priamo cez prestávku. Pokiaľ nám to kovidová situácia dovolí, chceli by sme rozšíriť náš SWAP  aj o nepotrebné hračky a dať tak veciam druhú šancu a iným šancu na lacný a originálny darček. Buďme ECO a RECY veci.