Uverejnený v Materské školy · Utorok 13 Jun 2023
Žitnoostrovské pastelky opäť priniesli radosť do MŠ B. Němcovej 17
Už dvadsiaty štvrtý raz hostila Dunajská Streda dňa 9. júna nadané deti na medzinárodnej výtvarnej súťaži Žitnoostrovské pastelky. Dôkazom neutíchajúceho záujmu detí o vyjadrenie svojej predstavivosti bolo 1400 súťažných obrázkov nielen zo Slovenska, ale aj Bulharska, Česka, Maďarska, Poľska a Srbska. Vo veľkej inštalácii výstavy a na vernisáži sa ocitlo až 200 diel, ktoré potešili nielen oči, ale aj dušu priaznivcov výtvarného umenia – deti,  rodičov a pedagógov. Vtiahli ich do veselého farebného a fantáziou naplneného sveta, sveta voňavých lúk, kvetín, zvieratiek, do sveta rozprávok a sníčkov našich maličkých.   Naša MŠ z ul. B. Němcovej 17 v Brezne poslala do súťaže 7 výtvarných diel, ktoré vznikli pod vedením učiteľky Ivany Jančovej, ktorá celoročne interaktívne, zážitkovo a hravo inšpiruje a motivuje detskú výtvarnú tvorivosť detí prostredníctvom projektu Malí umelci.   Veľmi nás teší, že aj tento rok Žitnoostrovské pastelky spravili radosť našej MŠ B. Němcovej 17 a škôlkárovi Jakubkovi KABÁTOVI. Za jeho výtvarnú interpretáciu „Kohúta“ si prevzal hodnotné ocenenia  - diplom, farebný katalóg s 55-timi najlepšími prácami z tohto podujatia, tričko s potlačou, výtvarný materiál, hodnotnú hračku a keramickú medailu v sprievode svojej mamičky, brata a starých rodičov. Srdečne mu blahoželáme a prajeme mu ešte veľa takýchto úspechov.